MENÜ ☰
.necdet-cam-akademi
Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Manşet, Yaşamın İçinden » HESAP SORDUM YÜREĞİNE
HESAP SORDUM YÜREĞİNE

Üç Kadının: coğrafyamızın farklı renklerin tonlarını yansıtan, dünyaları umutla şenlenen, acıyla hüzne boğan gerçekliğimizi yüzümüze vuran dramatik hayatları
Ziynet, hırslarının peşinde cinselliğini kullandı. İnandığı değerleri ayakları altına alıp; bir erkeğin gölgesinde makam edinmek, saygınlık kazanmak ve takdir görmenin peşinde koştu. Çıkarları için en sevdiklerini bile kullanmayı, erkekler dünyasında kendisinin de kullanılmasıyla bedelini beklenmedik bir şekilde ödedi.
Umut, hayatı boyunca adı gibi umutla hayata tutunmanın yollarını aradı. Bir gün kendisi olmanın cesaretiyle umutları gerçek oldu. Hayat kendisine verdiği bu mutluluğu, yine acımasızca elinden aldı. Umut’un aşkla süslenen umudu sizden bir parça taşıdığını hissedeceksiniz.
Nesrin, aşklarının dinlerini ve ırklarını aşacağına inandı ve kendini sevginin kollarına bıraktı. Erkeğin hevesinin geçmesiyle kendini şiddetin, ayrımcılığın ve yoksulluğun ortasında buldu. Çıkmazlarına çözüm bulamadı. En acınası ise, kendisine yaşatılanların kızı Kumru’ya yaşatılmasına göz yumdu ve kendi rahatı için kızını feda etti.
Kadın kimliğinin, naif ruhunun nasıl yok edildiğine ve kadına çocuğa şiddete giden yolun ayak izlerine bizi götüren kitap, size farklı dünyaların kapısını aralayacaktır.

Yazar Arzu Yılmaz DAĞDEMİR,1974 Elazığ da doğdu. Anadolu Üniversitesi (İİBF) İşletme Bölümünden mezun oldu. TRT de haber spikerliği ,program yapımcılığı ,metin yazarlığı ve seslendirme görevlerinde bulundu.

Yurtiçi ve yurtdışında müzikli şiir dinletileri etkinlikleri ve çeşitli programlar ,dublaj ve seslendirmeler yapmaktadır. Yazar aynı zaman da diksiyon, konuşma ve beden dili öğretmenidir.

   Evli ve iki çocuk annesidir.

Birçok alan da başarılara imza atan yazarın almış olduğu ödüller;

TRT Altın Kalem Ödülü (Metin)(1993) (1995)

Ege Bölgesi Maden-İş Sendikası en iyi şiir ödülü (Masal) (2014)

Avrupa Türk Şairler Birliği Avrupa Birinciliği (EMANET) (2015) (2016)

Galeri
📆 20 Ocak 2020 Pazartesi 10:42   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR