MENÜ ☰
.
Nisan 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kadıköy, Manşet, Toplum » Kadıköy Belediyesi Gençlik Çalıştayı düzenliyor
Kadıköy Belediyesi Gençlik Çalıştayı düzenliyor

Kadıköy’ün Geleceği Gençlere Emanet

 

Kadıköy Belediyesi 5 yıllık stratejik plan hazırlıklarını halkın katılıma açıyor.

5 yılda bir hazırlanan ve kentin yönetimine dair yol haritasının belirlendiği stratejik plan çalışmalarını halkın katılımına açan Kadıköy Belediyesi, düzenleyeceği çalıştaylarla her kesimden yurttaşın görüş ve önerilerini alarak Kadıköy’ün ortak geleceğini birlikte planlıyor.

Toplumun her kesiminden sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar, inanç grupları, sendikalar, işçi ve işveren örgütleri ve sanatçıların yanı sıra Kadıköy’ün geleceğine dair sözü olan herkesin katılımına açık olacak çalıştaylar, Kadıköy Belediyesi’nin yönetime halkın katılımını sağlamayı amaçlayan katılımcı bir yerel yönetim anlayışın önemli adımlarından biri olacak.

 

Gençlerin Stratejik Planı

 

Geleceğin sahibi olan gençlerin yönetime daha fazla katılımını sağlamak için önemli bir adım atan Kadıköy Belediyesi, düzenleyeceği geniş katılımlı çalıştayların ilkini 18-35 yaş arası gençlerle gerçekleştirecek. Kadıköy’ün genç ve sorgulayan gençlik potansiyelini yönetime katmak, yerel yönetimlerini gençleşmesini sağlamak ve Kadıköy’ün geleceği kucaklamasını sağlayacak yaratıcı projelere hazırlamak için düzenlene Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı’nda her kesimden genç bir araya gelerek ortak bir gelecek tasarlayacaklar.

 

 

Gençlerin görüş, öneri ve isteklerinin Kadıköy’ün geleceğine yön veren stratejik planda yer almasını sağlayacak çalıştay, Kadıköy Belediyesi’nin web adresleri ve sosyal medya mecraları tarafından da desteklenerek geniş katılımcı bir iletişim atmosferi sağlanacak.

 

 

Toplumun her kesiminden 18-35 arasındaki gençlerin katılacağı Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı 6 Temmuz sabah 10.00’da Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Zübeyde Hanım Kokteyl Salonu’nda gerçekleşecek.

 

Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu; “İlk Söz Gençlerin Olacak”

 

Kadıköy Belediyesi olarak yerel yönetimde başarının etkin biçimde hayata geçirilmesinin katılımcı yönetim anlayışı ile sağlanabileceğini ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirliği esas alan bir anlayışla hazırlanacak Stratejik Plan, Kadıköy’de yeni ve örnek bir yönetim modeli yaratmak için atılacak ilk adımlardan biri olacaktır.” Dedi.

 

Çalıştayların, Kadıköy’ün bilgi, birikiminin ve yaratıcılığının kent yönetimine daha güçlü bir biçimde katılmasını sağlayacağını ifade eden Nuhoğlu düşüncelerini; “Bu anlayıştan hareketle

 

 

 

kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, oda ve meslek kuruluşları, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlarımızı Kadıköy Stratejik Gelişme Planını birlikte hazırlamaya,

 

ortak vizyon, misyon, amaç, hedef ve stratejiler oluşturmaya davet ediyoruz” sözleriyle ifade etti.

“Ortak akıl” yaratmayı amaçlayan katılımlı bir planlama yöntemi olan Stratejik Plan Çalıştayları’nın ilkini Kadıköy’ün geleceğini tasarlamaya gönüllü olan gençlerle birlikte yapılacağını ifade eden Nuhoğlu; Gençler 5 yıl sonra Kadıköy’ü nerede, nasıl görmek istiyorlar bunu öğrenmek ve bu süreci gençlerle birlikte planlamak istiyoruz. 5 yıl sonra çocuklarımıza ve gençlerimize nasıl bir Kadıköy bırakmalıyız, neler yapmalıyız bunları tartışacağız. Bu anlamda her kesimden gençlerimizi 6 Temmuz’da gerçekleşecek çalıştayımıza davet ediyorum. Gelsinler 5 yıl sonra Kadıköy’ü nasıl görmek istediklerini birlikte tartışalım” dedi.

📆 27 Haziran 2014 Cuma 17:13   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR