MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Şubat 2023
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Genel, İlçeler, Kartal, Manşet, Spor, Toplum » Ödübek ile dobra dobra
Ödübek ile dobra dobra

Kartalspor’un eski 2. Başkanı ve Yeni Amasyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ödübek, Kartal spor’u ve Kartalspor taraftarlarını çok seviyorum” dedi.

 

Kartalspor’un mali programının olmadığına dikkat çeken Ödübek, “ Kartalspor’un düzelmesi için Kartalspor’un kurtulması için, Kartal’ı yönetenlerin, Kartalspor’u yönetenler birlik olmalılar” tavsiyesinde bulundu.

 

kartalspor-metin odupek-2
“KARTALSPOR’U BİZ BIRAKMADIK.”
Tecrübeli spor adamı Mustafa Ödübek, şöyle devam etti: “  Bu birlik ve beraberlik olursa ki, olmalı. O zaman Kartalspor’u borçlarından kurtarabilirler. Ama o birlik ve beraberliği hissedemediğim için canım, aşkım sevdam Kartalspor’da bu dönem görev almadım. Ama bu demek değil ki Kartalspor’u biz bıraktık. Asla” yorumunu yaptı.

 
“ HEP DESTEK OLDUM”
Ödübek,” Futbolcuların sezon sonunda maça çıkmayacakları dediklerinde  aramadığım kimse kalmadı.Bu sene ekonomik sıkıntılarında Kartalspor’a  yine destek oldum.Murat Aygün, başkan bilir.Bir önceki dönem başlarken Ergun başkan bilir yine destek oldum.Söylediğim gibi birilerinin desteği ile Kartalspor’un borçlarının ödenmesi mümkün değil.Umuyorum arzu ediyorum yeni çıkacak torba yasada Kartalspor’un vergi ve SSK yapılandırmalarını mantıklı bir çerçevede yaparsa ki, yapması gerekiyor.Kartalspor’un borcu çok ciddi derece de düşecektir.Borcu düşerse Kartalspor’u yönetmek çok kolay” ifadesini kullandı.

 
“ KARTALSPOR’UN MALİ DİSİPLİNE İHTİYACI VAR”
“Bu yeni yönetim için ve yeni sezon için ümitliyim neden ümitliyim? Çünkü bir Torba yasa var borçlar yapılanacak ayrıca Sayın Kaymakamımız destek oluyormuş. Bu destekleri sürerse şayet Kartalspor istediği başarıyı elde eder ve borcunu da ödeyebilir. Ama her şeyden önce Kartalspor’un mali disipline ihtiyacı var. Mali disiplin derken kulübe su alırken bile mali disiplin çerçevesinde almak lazım Deplasmana gidilirken uçak biletlerini son günde alırsanız söz gelişi 15 Tl. Ama 15 gün öncesine alırsanız 5 bin lira. Bakın burada 10 bin lira bir kazanç oluyor. Kartalspor’a Otoparklar verilmiş kulüp binasının altında dükkânlar yapılmış ve kiraya verilmiş. Demek ki Kartalspor’a iyiye doğru gidiş var. Buradan ayda yaklaşık 60 bin lira,100 bin lira gelir elde edilecekmiş. Kartalspor için ayda 100 bin lira bir gelir elde etmek çok çok önemli.Kartalspor’un günlük bir lira geliri yok Kartal’ın 600 bin,700 bin nüfus var diyoruz 600 lira para toplayamıyoruz” serzenişinde bulundu.

 
“EKONOMİK YAPISINI DÜZELTMEMİZ LAZIM”
Ödübek, şöyle devam etti: “ Böyle bir şey olabilirmi? Kartalspor’u bir noktaya getirmemiz için ekonomik yapısını düzeltmemiz lazım. Ekonomik yapısını düzeltmedikten sonra Kartalspor’da bir verim bekleyemeyiz. Kartalspor’un kuruluş amacında var yıldız futbolcu yetiştirmek. Yıllarca Kartalspor Türk futboluna yıldızlar yetiştirdi hala bizim yıldızlarımız Fenerbahçe, Trabzonspor ve diğer büyük kulüplerde oynuyor. Servet A Milli Takımımızın yıllarca Stoperliğini yaptı. Geçen sene bir yıldız Kartalspor’dan kaydı gitti. Baka baka kaydı gitti E. Pulgir sezon başında istenilen takımlara verilmedi.

Verilmiş olsaydı bu gün Kartalspor’un kasasına daha fazla para girmiş olacaktı. Burada hepimizin suçu var. Ben burada yönetimi suçlamıyorum onu da söyleyeyim. Bur da hepimizin suçu var geçmiş yönetimlerin suçu var mevcut yönetimin suçu var. Kartal’ı yönetenlerin suçu var Kartalspor şu anda birlik ve beraberliği yakalamıştır. İnşallah öyledir Sayın belediye başkanımız, Sayın Kaymakamımız. Sayın belediye başkanımızın Kartalspor’a çok değer verdiğini biliyorum. Sayın Kaymakamımızın Kartalspor’a çok değer verdiğini biliyorum. Murat Aygün, başkanda aşkla bir şeyler yapmak istiyor.

Çok heyecanlı bir arkadaş bu olumluklular oluşmuşken, Torba yasa çıkınca Kartalspor ekonomik yapısını biraz daha düzeltebilirse Kartalspor’umuzun önünde engel kalmıyor gibi görünüyor” dedi.
Ödübek, önemli olanın sportif başarı ile birlikte ekonomik başarının şart olduğunu da sözlerine ekledi.

Haber-foto:Fethi Satıcı

Galeri
📆 01 Temmuz 2014 Salı 16:15   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR