MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Sultanbeyli, Toplum » SULTANBEYLİ BELEDİYESİNDEN SÜRDÜRÜLEBİLİR GERİ DÖNÜŞÜME TAM DESTEK
SULTANBEYLİ BELEDİYESİNDEN SÜRDÜRÜLEBİLİR GERİ DÖNÜŞÜME TAM DESTEK

Sultanbeyli Belediyesi “Sıfır Atık” Projesi kapsamında ilçenin farklı noktalarına yeni atık giysi kutuları yerleştirdi.

Atık giysi kutularının sayılarının artırıldığını vurgulayan Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, “Hem doğaya fayda sağlıyoruz hem de atıkları yeniden ekonomiye kazandırıyoruz. Her alanda geri dönüşümü önemsiyoruz. Bu alanda çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.


Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması noktasında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sıfır Atık Projesi’ni başarılı bir şekilde uygulamakta kararlı olduklarını vurgulayan Başkan Ali Tombaş, her alanda geri dönüşümü yaygınlaştıracaklarını belirtti.

HEM DOĞAYA HEM EKONOMİYE FAYDA SAĞLANIYOR

İlçenin farklı noktalarındaki eskiyen ve kısmen hasar gören atık giysi kutuları kaldırıldı. Yerlerine yenileri yerleştirildi. Ayrıca merkezi noktalar başta olmak üzere Sultanbeyli’nin dört bir yanında atık giysi kutularının sayısı artırıldı. Bu uygulama sayesinde hem atıkların çevre kirliliğine sebep olmasının önlenmesi hem de ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.

TOMBAŞ: “SIFIR ATIK PROJELERİNİ YAYGINLAŞTIRMAKTA KARARLIYIZ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, “Sıfır Atık Projesi’ni çok önemsiyoruz. Tekstil, metal, cam, kağıt başta olmak üzere her alanda geri dönüşümü yaygınlaştırmakta kararlıyız. Atık giysi kutularımızı tamamen yeniledik. Üstelik sayılarını da artırdık. “Akan bir nehrin kenarında dahi olsanız suyu israf etmeyiniz” şuuruyla hareket etmeliyiz. Geri dönüşüm sayesinde hem çevre kirliliğinin önüne geçmiş olacağız hem de atıkları yeniden ekonomiye kazandıracağız. Her bir hemşehrimizi bu noktada duyarlı olmaya ve çalışmalarımıza destek vermeye davet ediyorum. Çevre dostu projeleri çeşitlendirmeye ve yaygınlaştırmaya daha da özen göstereceğiz.” dedi.

📆 09 Temmuz 2024 Salı 10:26   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR