MENÜ ☰
Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Sultanbeyli, Toplum » Sultanbeyli Hacı Nureddin Demir Camii İbadete Açıldı
Sultanbeyli Hacı Nureddin Demir Camii İbadete Açıldı

Sultanbeyli’de yapımı tamamlanan Hacı Nureddin Demir Camii, Filistin için yapılan dualarla ibadete açıldı.

Sultanbeyli Belediyesi, hayata geçirdiği önemli projeleriyle ilçeye değer katmaya devam ediyor. Hayırsever İş İnsanı Aslan Demir ve Ailesinin katkılarıyla inşa edilen Hacı Nureddin Demir Camii’nin açılışı İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İş İnsanı Ahmet Demir ve Ailesi, çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Kısa sürede yapımı tamamlanan camiye ek olarak, vatandaşlara otopark ve taksi durağı hizmetleri de sağlandı. Ayrıca, yapılan çevre düzenlemeleri, içerdiği donatılarla kullanışlı bir alan olarak ilçe sakinlerinin kullanımına sunuldu. Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açılışta Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. İnsanlık dramının yaşandığı Filistin için dualar edildi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin açılış programında, “Sultanbeyli Belediyesi olarak birçok hizmeti hemşehrilerimizle buluşturduk ve buluşturmaya da devam ediyoruz. Bugün ise burada, milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek, manevi değerlerimize sahip çıkacak ve hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek Hacı Nureddin Demir Camii’mizin açılışını gerçekleştirmek için bir aradayız. Camiimizin yapımına katkıda bulunan Aslan Demir Beyefendi’ye ve kıymetli ailesine teşekkür ediyor, merhum Hacı Nureddin Amca’mıza Allah’tan rahmet diliyorum. Camiilerimiz dinimizde sadece bir ibadet yeri olarak değil, aynı zamanda birlik ve dayanışmanın simgesi olarak da önemli bir yere sahip. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Hacı Nureddin Demir Camii ile birlikte yine aynı alanda otopark ve taksi durağı gibi donatılarla vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefledik. Bizleri bir araya getiren kutsal mekânların artmasıyla, birbirimize olan bağlarımızın daha güçlü olacağına ve değerlere daha fazla sahip çıkan bir toplum inşa edeceğimize inanıyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Hacı Nureddin Demir Camii’mizin ve yeni alanlarımızın hayırlar getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Filistin Davasına Her Zaman Sahip Çıkmalıyız”

Konuşmasında Gazze’de yaşanan insanlık dramına değinen Başkan Keskin, “Her zaman ve her ortamda Filistin meselesi gibi insanlık ve İslam dünyasının güncel konularına duyarlı olmak, destek vermek ve Filistin davasına sahip çıkmak, biz Müslümanlar için büyük bir sorumluluktur. Filistin’de yaşanan acımasız saldırılara karşı duyarlılığımızı göstermeli ve İsrail’in insanlık dışı katliamlarını her ortamda haykırmalıyız. Dualarımızda, kalplerimizde ve çabalarımızda Filistin halkı için dayanışma içinde olmalıyız.” dedi.

Açılış programına katılan İş İnsanı Aslan Demir, “Sultanbeyli’ye geleli 35 yıldan fazla zaman oldu. Belde oldu, ilçe oldu derken ilçemiz için çalışıyoruz. Bu cami gibi başka hizmetleri diğer arkadaşların da yapacağına inanıyorum. Biz daima ilçemizin hizmetinde olacağız.” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin yaptığı konuşmada, “İlçemizdeki bu açılışlara vesile olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu eserin yapımında emeği geçen Aslan Bey ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Projeyi inceledik, çok beğendik. Rahat, ulaşılabilir bir proje. Emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

📆 26 Aralık 2023 Salı 10:44   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.

ANKET

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR