MENÜ ☰
ARTDUŞ
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi, Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı
Tuzla Belediyesi, Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Tuzla’da Kurban Komisyonu tarafından izin verilen 6 adet kurban satış yeri ile 21 adet kurban kesim yerinde hazırlıklar tamamlandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Vatandaşlarımızın güvenilir, sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alması için titiz bir çalışma sağlayacağız” dedi.

İstanbul’da kurban satış yerlerine hayvan girişleri 28 Ağustos 2016 Pazar günü başlayacak. Tuzla’da Kurban Komisyonu tarafından izin verilen 6 adet kurban satış yeri ile 21 adet kurban kesim yerinde hazırlıklar tamamlandı. Tuzla Belediyesi, kurban satış yerlerine getirilen hayvanların sağlık durumu ve belge kontrollerini yapacak, alıcı ve satıcıların sorun yaşamaması için ilgili birimleriyle alanları kontrol altında tutacak. Kurban satış yerlerinden kaçan hayvanların yakalanması için bu yıl da ekip kuruldu.
kurban-satis-alanii_6

Kurbanlık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuzla Belediyesi, kurbanlık alacak vatandaşları da dikkatli olmaları konusunda uyardı. Belediye yetkilileri, kurbanlıkların sağlıklı olmalarına, gözlerinin canlı, tüylerinin parlak, ağzı-burnu akmayan, yemesi-içmesi yerinde, etkilere tepki veren, kulak küpesi-pasaportu olan ve mutlaka 2 yaşını doldurmuş olan hayvanların alınması konularına dikkat edilmesini istedi. Tuzla Belediyesi veteriner hekimleri, kurban satış yerlerinde kurbanlıkların yaşı ve sağlık durumu hakkında tereddüt yaşayan, bilgi almak isteyen vatandaşlara yardımcı olacak.

Tuzla Belediyesi, kurban satış yerlerinde çadırları ve ortak kullanım alanlarını her gün dezenfekte edecek. Tuzla Belediyesi, satış ve kesim yerlerinde Kurban Bayramı ile ilgili her sorunun yanıt bulduğu bilgilendirici broşürleri ile de vatandaşlara rehberlik edecek.

Başkan Yazıcı: Vatandaşlarımıza Güvenilir, Sağlıklı ve Kaliteli Bir Hizmet Sunuyoruz

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, vatandaşların dini vecibelerini yerine getirirken sorun yaşamamaları için hazırlıklı olduklarını belirterek “Tuzla Belediyesi olarak Kurban Bayramı hazırlıklarımızı tamamladık. Kurban satış ve kesim yerlerini belirledik. Bu yerlerde alıcı ve satıcıların ihtiyacı olan hizmetleri alabilmeleri için gerekli tedbirleri aldık. Kurbanlıkların girişinden kesimlerin tamamlanmasına, alanların boşaltılmasına kadar tüm süreci yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımızın güvenilir, sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alması için titiz bir çalışma sağlayacağız” dedi.

Galeri
📆 23 Ağustos 2016 Salı 09:16   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

YAZARLAR

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PİYASALAR