MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Kasım 2022
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi Yayıncı Sertifikası Sahibi Oldu
Tuzla Belediyesi Yayıncı Sertifikası Sahibi Oldu

Sosyal ve kültürel belediyeciliğin öncü isimlerinden biri olan Tuzla Belediyesi, halka hizmet adına sergilediği birçok sosyal etkinliğin yanında, sahip olduğu sertifikayla dilediği matbu ürünleri artık resmen basıp dağıtabilecek.

 
Türkiye’de çok az belediyenin sahip olduğu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayıncı Sertifikası’na sahip olan Tuzla Belediyesi, bu sertifikanın kendisine sağladığı avantajlara uygun olarak adeta bir yayınevi gibi çalışabilecek. Yayıncı Sertifikası ile resmi bir yayınevi yetkisine sahip olan Tuzla Belediyesi, çeşitli fikir ve sanat eserlerinin tespit edilmesi, yayına hazırlanması ve çoğaltılması gibi faaliyetleri kendi bünyesinde icra edebilecek.

 

 

Yayıncılığı Kültür Elçiliği Kimliğiyle Ortaya Koyacağız

 


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi’nin elde ettiği yayıncı sertifikasıyla, ülkemizin gizli kalmış kültürel birikimlerini gelecek kuşaklara aktarmada daha etkin olacağını ifade etti. Sertifikayla, hiçbir maddi kazanç elde etmeyi amaçlamadıklarını vurgulayan Başkan Yazıcı, “Yayıncı Sertifikası ile özellikle kültürel ve sanatsal zenginliğimizi muhafaza etmede ve yaygınlaştırmada aktif bir çalışma içinde olacağız. Yayıncılığı, sosyal sorumluluğa uygun olarak icra edecek ve bunu bir anlamda bir kültür elçiliği kimliğiyle ortaya koyacağız. Özellikle eğitimde ihtiyaç duyulan kitap vb. eserlerin hazırlanmasını, basımını ve dağıtımı yapacağız.” dedi.

📆 11 Haziran 2015 Perşembe 09:46   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR