MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Realty House Gayrimenkul
İstanbul 34 Gazetesi » Belediye, Genel, İlçeler, Manşet, Toplum, Üsküdar » ÜSKÜDAR’DA DÜZENLENEN “VATAN KOŞUSU” İLE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI
ÜSKÜDAR’DA DÜZENLENEN “VATAN KOŞUSU” İLE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

15 Temmuz Derneği, İstanbul Valiliği, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, TÜGVA Spor ile belediyemizin birlikte gerçekleştirdiği bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Vatan Koşusu” Çengelköy 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’nde başlayarak 15 Temmuz Şehitler Makamı’nda son buldu.

15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gaziler ile sporcuların katıldığı koşuya, İstanbul Valisi Davut Gül, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci ve 15 Temmuz Derneği Başkan Vekili Tarık Şebik katıldı.

3. Vatan Koşusu, kapsamında 252 sporcu ve katılımcılar, 252 şehidin isminin yazılı olduğu tişörtlerle koştu. 15 Temmuz Şehitler Makamı’nda son bulan etkinlik protokol konuşmaları ile devam etti.

Etkinlikte konuşan İstanbul Valisi Gül, “Yedi yıl önce içimizden çıkmış ama uluslararası güçler tarafından devşirilmiş bir hain şebeke tarafından ülkemizin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine bir darbe girişimi oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti, dirayeti, başta şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, milletimizin hemen hemen tamamına yakınının dirayetiyle hamdolsun bu darbe püskürtüldü. Bugün üçüncüsü düzenlenen 15 Temmuz Derneği, Üsküdar Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, TÜGVA ve gençlerin katılımıyla bir Vatan Koşusu yaptık. Buna katılan, destek veren gençlerimizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bu ruhun yaşatılmasına katkı sunan herkese müteşekkiriz. Bizler tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi aramızdaki farklılıkların zenginlik olarak kabul edip saflarımızı daha çok sıklaştırarak, kardeşliğimizi daha çok arttırarak, birliğimizi bütünlüğümüzü daha da güçlendirerek ikinci yüzyılda Türkiye yüzyılında bu direnişi, bu ruhu diri tutma durumundayız.”dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ise konuşmasında, “Bu hafta sonunda özel bir etkinlikle beraberiz. Bu yıl 15 Temmuz Derneğimizin başkanlığında üçüncüsü düzenlenen bu vatan, millet aşkına koşusunu birlikte gerçekleştirmiş olduk. Çengelköy’den 15 Temmuz şehitler Çeşmesi’nden başlayan koşu, 15 Temmuz anıtında nihayete erdi. Ve bugün burada bu saat itibariyle aziz şehitlerimizi yâd etmek üzere bir aradayız. Değer Değerli dostlarım, 15 Temmuz akşamı kapkaranlık, zifiri bir karanlık, 16 Temmuz sabahına, aydınlık bir sabaha uyanmış olduk. Allah’ın lütfuyla aziz şehitlerimizin cesaretiyle kahramanlıklarıyla gazilerimizin kahramanlıklarıyla milletimizin asil duruşuyla 16 Temmuz sabahı bambaşka bir sabaha uyanmış olduk. Bugünleri, bu huzuru, bu mutluluğu, bu duruşu, aziz şehitlerimize borçluyuz. Onları hiçbir zaman unutmamak, unutturmamak adına 15 Temmuz’un yıl dönümlerinde birtakım etkinlikler düzenleniyor. İşte onlardan bir tanesi daha özellikle gençlerimizle beraber bir koşuyu gerçekleştirmiş olduk. Başta 15 Temmuz Derneğimiz olmak üzere TÜGVA’mıza, İstanbul Valiliğimize, Üsküdar Belediyesi olarak bizler güzel bir organizasyonla özellikle gençleri bu ruhu, bu düşünceyi, bu duruşu her zaman, her daim taptaze, diri tutma adına yapılan etkinliklerden birisi de budur. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin. Gazilerimizi saygıyla anıyoruz başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere aziz milletimize baş sağlığı diliyoruz. Allah bu milletin birliğinde beraberliğinde, huzurunda, kardeşliğinde gözü olan ihanet şebekelerine fırsat vermesin diyoruz hainlere fırsat vermesin diyoruz. Birlik beraberliğimiz daim olsun. Milletimiz var olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Şehitlerimize rahmet olsun diyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol tarafından 252 katılımcıya madalya takdim edildi. Etkinlikte 15 Temmuz şehitleri için Kuran-ı Kerim okunup dua edildi. Katılımcıların Hafıza 15 Temmuz ziyareti ile etkinlik son buldu.

📆 15 Temmuz 2023 Cumartesi 11:09   ·   💬 0 yorum   ·  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKET

Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Sonuçlar

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL

YAZARLAR

YAŞAMIN İÇİNDEN

RÖPORTAJLAR

PİYASALAR